Antonela Lukić, 7.b - PRVA na Županiji iz kemije!

Autor: Administrator , 24. 3. 2015.

Da se trud i požrtvovan rad uvijek isplati dokazala je nedavno naša Antonela Lukić, inače učenica 7. b razreda. Naime, na nedavno održanom Županijskom natjecanju iz kemije osvojila je - PRVO mjesto!

CIJELI ČLANAK

N – ANTONELA LUKIĆ – PRVA NA ŽUPANIJI IZ KEMIJE!

- Moram priznati da se nisam nadala ovako visokom mjestu. Očekivala sam biti negdje oko sredine – prvi su dojmovi ove, inače samozatajne i simpatične odlikašice, koja je osim kemije i velika ljubiteljica likovne kulture.

Izvrstan uspjeh na županijskom natjecanju ne začuđuje jer, kako kaže njezina mentorica, Ivana Marincel, nastavnica kemije i biologije, i ostalih četvero učenika vrijedno se pripremalo za županijsko natjecanje.

- Preponosna sam na Antonelin uspjeh. On nije mogao izostati jer je Antonela i ostala peteročlana ekipa dolazila gotovo svaki dan već u 7. ujutro, i ostajala nakon nastave na dodatnoj nastavi iz kemije. Ovom prilikom bih pohvalila i ostale učenike koji su se hrabro držali i pokazali veliku spremnost, posebno Stevana Podunavca koji je osvojio isto visoko četvrto mjesto, te Valentinu Jelavić, Tihanu Šimović te Roberta Krampelja – istakla je prof. Marincel.

Na naše pitanje je li bilo treme, odnosno kakvi su bili zadaci na ovoj razini natjecanja, pomalo nas je začudio Antonelin odgovor.

- Nisam imala tremu jer već imam određeno natjecateljsko iskustvo. U petom i šestom, kao i u ovom sedmom razredu sam bila na školskom natjecanju iz tehničke kulture, ali prvi puta došla na županijsku razinu. Što se tiče težine zadataka, moram reći kako sam očekivala teža pitanja pa mogu slobodno reći kako je školsko natjecanje bilo puno zahtjevnije od županijskog  – zaključila je Antonela, na koju su s pravom ponosni svi učenici ne samo njezinoga razreda, već i cijele naše škole.

Foto: Jovan Goranović, 5. d

Tekst: Gorana Korać

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Tenja / Sv. Ane 2, HR-31207 Tenja / www.os-tenja.skole.hr / ured@os-tenja.skole.hr