> Projekti  > Erasmus+

Posebna web stranica o projektu

Autor: Tihomir Jurčević, 18. 4. 2024. 22:20

ERASMUS + i JOB SHADOWING U OŠ TENJA

Autor: Ana Lasić, 23. 5. 2023. 09:54

Protekli tjedan u Osnovnoj školi Tenja bio je prilično živahan, kako za učitelje tako i za učenike.

Naime u periodu od 15.-19. svibnja 2023. školu su posjetili učenici OŠ Maksa Pleteršnika iz Pišeca - Slovenija u pratnji dvije učiteljice i učitelj iz Španjolske u sklopu Job shadowinga - stručno usavršavanje (Erasmus+ projekti).

Tema projekta su outdoor aktivnosti i upotreba IKT-a u prirodi, učionice na otvorenom. Gosti i domaćini škole, unatoč višednevnoj  kiši posjetili su Park šumu Jankovac - Park prirode Papuk, Eko centar - Zlatnu Gredu gdje su sudjelovali u radionicama koje je pripremio tim iz udruge "Zeleni Osijek", družili se i educirali u radionicama koje su osmišljene u sklopu tjedna - Dana škole (OŠ Tenja). Usporedo s tim, u školskom dvorištu je izrada poučne staze koja obuhvaća važnost igre u prirodnom okruženju za niži uzrast učenika, kao i postavljanje tri edukacijske ploče o bioraznolikosti samog parka u Tenji i osnovne podatke o dvorcu Adamović u kojem se odvija predmetna nastava .

Utisci učenika su veliki, djeca su se zbližila, izmijenila vještine i znanja sa svojim prijateljima iz Slovenije, učitelji su sudjelovali na interaktivnoj prezentaciji Gustava Calvo Rodrigueza - učitelja iz Španjolske  koji je predstavio svoju školu i španjolski obrazovni sustav. Bio je to jedan veseli tjedan za sve u OŠ Tenja, do nekog novog susreta.

Mobilnost C3 u Erasmus+

Autor: Administrator , 25. 11. 2022. 12:33

Nakon mobilnosti C3 u Sloveniji od 17. do 21.10.2022. naši učenici i učitelji predstavili su događanja u vrlo zanimljivom tjednu Erasmus+ projekta...

Pogledajte kako je bilo na Erasmus+ mobilnosti u Sloveniji

Autor: Tihomir Jurčević, 18. 10. 2022. 17:45

UTORAK, 18.10.

SRIJEDA, 19.10.

ČETVRTAK, 20.10. + IGRE U TRAVI

PETAK, 21.10.

Mobilnost učenika u Erasmus+ projektu

Autor: Tihomir Jurčević, 17. 10. 2022. 09:22

ERASMUS KA2 PROJEKT OŠ Maksa Pleteršnika, Pišece i OŠ Tenja, Tenja

"Kompetitivni za poučavanje na otvorenom - suvremeni pristupi poučavanju"

Danas počinje Projektni tjedan (17. - 21.10.2022.) i mobilnost učenika u Sloveniji. Našu školu predstavljaju:

Učenici:

Ivano Božičević

Anđela Jerković

Aleksandra Miljević

Ela Pavić

David Radanović

Miran Schott

Učitelji:

Ksenija Vračević

Matej Prodanović

Više o projektu saznajte na našoj posebnoj web stranici Erasmus+

Druga mobilnost u projektu - C2

Autor: Tihomir Jurčević, 4. 6. 2022. 14:21

Prva mobilnost u projektu - C1

Autor: Tihomir Jurčević, 28. 4. 2022. 08:02

The development team of our school took part in the first mobility of the Erasmus+ Project called Competence for teaching outdoors – modern approaches of teaching, that took place in Pišece, Slovenia, from April 11, 2022 until April 15, 2022. The mobility participants were: Tihomir Jurčević - the coordinator of the project, Silvija Škobić - the art teacher, Marija Čelar - the English and German teacher and Draženka Šebek - the headmistress of our school.

On the first meeting in Pišece, the topic of which was Innovative Learning Environment - our Challenge, the mobility participants participated in the job-shadowing activities in the primary school of Maks Pleteršnik. They actively participated in the workshops about the usage of ICT tools for innovative learning and got better acquainted with the school`s natural surrounding which offers a whole range of possibilities for outdoor learning.

The task of the mobility participants is to disseminate the newly acquired skills and competencies among the teachers and pupils of our school, to increase the motivation for the outdoor learning and the usage of the ICT tools in the field.

The next meeting will take place at the end of May when the Slovenian project team will pay a visit to our school.

Erasmus+ projekt

Autor: Tihomir Jurčević, 22. 4. 2022. 10:27

Zajednički projekt OŠ Maksa Pleteršnika, Pišece iz Slovenije (nositelji projekta) i OŠ Tenja (partneri u projektu iz Hrvatske) „Kompetentni za nastavu u prirodi – suvremeni pristupi nastavi“ jedan je od ključnih odgovora na "izazov": "Kakvo je okruženje za planiranje ili učenje prikladno za 21. stoljeće?".

Projekt je započeo prvom mobilnosti u Sloveniji od 11. - 15. 04. 2022. kada su projektni timovi škola, osim sudjelovanja u aktivnostima prvih radionica na otvorenom i IKT-a, dogovorili sve ostale aktivnosti i termine mobilnosti do kraja ovog dvogodišnjeg projekta.

Više o projektu, za sada, na web stranicama škole nositelja projekta.

Osnovna šola Maksa Pleteršnika Pišece

« Listopad 2018 »

Osnovna škola Tenja / Sv. Ane 2, HR-31207 Tenja / www.os-tenja.skole.hr / ured@os-tenja.skole.hr